628-17W2624-2T2
DigiKey Part Number
151-628-17W2624-2T2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-17W2624-2T2
Description
CONN D-SUB RCPT 17POS VERT SLDR
Detailed Description
17 (15 + 2 Power) Position D-Sub, Combo Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Termination
Solder
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A, 20A
Voltage Rating
125V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B) - 17W2
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C