628-13W3224-3T2
DigiKey Part Number
151-628-13W3224-3T2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-13W3224-3T2
Description
CONN D-SUB RCPT 13POS VERT SLDR
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A, 30A
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C