628-13W3224-2N6
DigiKey Part Number
151-628-13W3224-2N6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-13W3224-2N6
Description
CONN D-SUB RCPT 13POS VERT SLDR
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A, 20A
Features
Board Lock, Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C