Image for 627-27W2624-3TC is not available
627-27W2624-3TC
DigiKey Part Number
151-627-27W2624-3TC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-27W2624-3TC
Description
CONN D-SUB PLG 27POS PNL MT SLDR
EDA/CAD Models
627-27W2624-3TC Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A, 30A
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C