ZTT-10.00MT is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 4.051
Datasheet
10 MHz Ceramic Resonator Built in Capacitor 30 pF ±0.3% 25 Ohms -20°C ~ 80°C Through Hole
ZTT-10.00MT
DigiKey Part Number
X906-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZTT-10.00MT
Description
CERAMIC RES 10.0000MHZ 30PF T/H
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ZTT-10.00MT Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Features
Built in Capacitor
Manufacturer
ECS Inc.
Capacitance
30 pF
Series
Impedance
25 Ohms
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Through Hole
Type
Ceramic
Package / Case
Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch
Frequency
10 MHz
Size / Dimension
0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Frequency Stability
±0.3%
Height
0.394" (10.00mm)
Frequency Tolerance
±0.5%