ECX-P37CM-148.500 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
SiTime
SiTime
Suntsu Electronics, Inc.
In Stock: 200
Suntsu Electronics, Inc.
In Stock: 200
148.5 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
ECX-P37CM-148.500
DigiKey Part Number
ECX-P37CM-148.500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECX-P37CM-148.500
Description
XTAL OSC XO 148.5000MHZ LVPECL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ECX-P37CM-148.500 Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
50mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)