ECX-P27CM-16.384
DigiKey Part Number
ECX-P27CM-16.384-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECX-P27CM-16.384
Description
XTAL OSC XO 16.3840MHZ LVPECL
Detailed Description
16.384 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECX-P27CM-16.384 Models
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
48mA
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)