ECX-P27BN-155.520 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Connor Winfield
SiTime
155.52 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
ECX-P27BN-155.520
DigiKey Part Number
ECX-P27BN-155.520-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECX-P27BN-155.520
Description
XTAL OSC XO 155.5200MHZ LVPECL
Detailed Description
EDA/CAD Models
ECX-P27BN-155.520 Models
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
50mA
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)