ECX-L33CM-250.000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
250 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
ECX-L33CM-250.000
DigiKey Part Number
ECX-L33CM-250.000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECX-L33CM-250.000
Description
XTAL OSC XO 250.0000MHZ LVDS SMD
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ECX-L33CM-250.000 Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Bulk
Current - Supply (Max)
20mA
Supplier Device Package
6-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)