ECX-L27BN-74.250 is available for purchase but is not normally stocked.
SiTime
74.25 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
ECX-L27BN-74.250
DigiKey Part Number
ECX-L27BN-74.250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECX-L27BN-74.250
Description
XTAL OSC XO 74.2500MHZ LVDS SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
ECX-L27BN-74.250 Models
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
18mA
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)