ECS-PEC25-1000-B-N
DigiKey Part Number
XC1471TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-PEC25-1000-B-N
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ PECL SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) PECL Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-PEC25-1000-B-N Models
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
90mA
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)