ECS-98.3-20-5PX-TR
DigiKey Part Number
XC1245TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC1245CT-ND - Cut Tape (CT)
XC1245DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-98.3-20-5PX-TR
Description
CRYSTAL 9.8304MHZ 20PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
9.8304 MHz ±30ppm Crystal 20pF 50 Ohms HC-49/US
EDA/CAD Models
ECS-98.3-20-5PX-TR Models
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Frequency
9.8304 MHz
Size / Dimension
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Frequency Stability
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Frequency Tolerance
±30ppm