ECS-40-18-5PLX-AGN-TR
DigiKey Part Number
XC2775TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC2775CT-ND - Cut Tape (CT)
XC2775DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-40-18-5PLX-AGN-TR
Description
CRYSTAL 4.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 MHz ±25ppm Crystal 18pF 150 Ohms HC-49/US
EDA/CAD Models
ECS-40-18-5PLX-AGN-TR Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
4 MHz
Size / Dimension
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Frequency Stability
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.126" (3.20mm)
Frequency Tolerance
±25ppm