ECS-3225SMV-192-FP-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ECS-3225SMV-192-FP-TR |
Description | XTAL OSC XO 19.2MHZ HCMOS SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 19.2 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.62V ~ 3.63V Enable/Disable 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ECS-3225SMV-192-FP-TR Models |
Category | Voltage - Supply 1.62V ~ 3.63V |
Mfr | Frequency Stability ±10ppm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Supply (Max) 10mA |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Type | Supplier Device Package 4-SMD (3.2x2.5) |
Frequency | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Function Enable/Disable | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |