ECS-3225Q-33-240-DP-TR
DigiKey Part Number
XC2822TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC2822CT-ND - Cut Tape (CT)
XC2822DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-3225Q-33-240-DP-TR
Description
XTAL OSC XO 24.0000MHZ HCMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-3225Q-33-240-DP-TR Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±30ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
13mA
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Function
Enable/Disable
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Output
HCMOS
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)