ECS-270-10-37Q-ES-TR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Abracon LLC
In Stock: 1.351
Datasheet
Similar
Ecliptek
In Stock: 2.300
Datasheet
CTS-Frequency Controls
27 MHz ±30ppm Crystal 10pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
ECS-270-10-37Q-ES-TR
DigiKey Part Number
XC2167TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-270-10-37Q-ES-TR
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ECS-270-10-37Q-ES-TR Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Mounting Type
Surface Mount
Frequency
27 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Load Capacitance
10pF