ECS-250-8-33-JGN-TR
DigiKey Part Number
XC2650TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC2650CT-ND - Cut Tape (CT)
XC2650DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-250-8-33-JGN-TR
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±20ppm Crystal 8pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-250-8-33-JGN-TR Models
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)