ECS-200-8-37Q-RES-TR
DigiKey Part Number
50-ECS-200-8-37Q-RES-TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-200-8-37Q-RES-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-200-8-37Q-RES-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-200-8-37Q-RES-TR
Description
CRYSTAL 20.000 MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz ±15ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Mounting Type
Surface Mount
Frequency
20 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Load Capacitance
8pF