ECS-184-20-1
DigiKey Part Number
X146-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-184-20-1
Description
CRYSTAL 18.4320MHZ 20PF TH
Customer Reference
Detailed Description
18.432 MHz ±30ppm Crystal 20pF 20 Ohms HC-49/U
EDA/CAD Models
ECS-184-20-1 Models
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
20 Ohms
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Part Status
Not For New Designs
Mounting Type
Through Hole
Frequency
18.432 MHz
Size / Dimension
0.447" L x 0.183" W (11.35mm x 4.65mm)
Frequency Stability
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.530" (13.46mm)
Frequency Tolerance
±30ppm