ECS-100-18-18-TR
DigiKey Part Number
XC1713TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC1713CT-ND - Cut Tape (CT)
XC1713DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-100-18-18-TR
Description
CRYSTAL 10.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz ±30ppm Crystal 18pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-100-18-18-TR Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
10 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (11.8x5.5)
Frequency Stability
±100ppm
Size / Dimension
0.465" L x 0.217" W (11.80mm x 5.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.098" (2.50mm)