E1WSDA12-32.768K TR
DigiKey Part Number
2773-E1WSDA12-32.768KTR-ND - Tape & Reel (TR)
2773-E1WSDA12-32.768KCT-ND - Cut Tape (CT)
2773-E1WSDA12-32.768KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E1WSDA12-32.768K TR
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 60 kOhms 4-SOJ, 5.50mm pitch
Category
Load Capacitance
12.5pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 kOhms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.311" L x 0.146" W (7.90mm x 3.70mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.098" (2.50mm)