RL65-21/14
RL65-21/14
DigiKey Part Number
381-2435-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RL65-21/14
Description
FAN BLOWER 97X33MM 24VDC WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Blower 24VDC Rectangular/Rounded - 97mm L x 93.5mm H Ball 32.9 CFM (0.921m³/min) 2 Wire Leads
Category
Fan Type
Mfr
Noise
62.0dB(A)
Series
Power (Watts)
14 W
Packaging
Box
RPM
Part Status
Active
Termination
2 Wire Leads
Voltage - Rated
Weight
0.37 lb (167.83 g)
Size / Dimension
Rectangular/Rounded - 97mm L x 93.5mm H
Voltage Range
12 ~ 26.4VDC
Width
33.00mm