SRWF5U36
DigiKey Part Number
TL2248-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRWF5U36
Description
RACK STEEL 9.70X25.5X43.2 BLK
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Metal, Steel Cabinet Rack Enclosed, Bottom, Front, Sides, Top 9.701" L x 25.598" W x 43.201" H (246.40mm x 650.20mm x 1097.30mm) Black
Category
Dimensions - Overall
9.701" L x 25.598" W x 43.201" H (246.40mm x 650.20mm x 1097.30mm)
Manufacturer
Eaton Tripp Lite
Door
Steel
Series
Features
Cable Entry Systems, Locking, Wall Mount
Packaging
Bulk
Mounting Rails
One Pair
Part Status
Active
Ventilation
Back, Bottom, Front
Type
Cabinet Rack
Material
Metal, Steel
Style
Enclosed, Bottom, Front, Sides, Top
Color
Black
Number of Units
5U
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Dimensions - Panel
8.750" L x 36.000" H (222.25mm x 914.40mm)