SMDJ33CAH | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SMDJ33CAH |
Description | TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMC |
Manufacturer Standard Lead Time | 26 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 53.3V Clamp 56.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 56.3A |
Mfr | Power - Peak Pulse 3000W (3kW) |
Series | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications Telecom |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Type Zener | Grade Automotive |
Bidirectional Channels 1 | Qualification AEC-Q101 |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V | Package / Case DO-214AB, SMC |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V | Supplier Device Package |