SMDJ30AH
DigiKey Part Number
283-SMDJ30AHTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-SMDJ30AHCT-ND - Cut Tape (CT)
283-SMDJ30AHDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ30AH
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48.4V Clamp 62A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
62A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Series
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Telecom
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Grade
Automotive
Unidirectional Channels
1
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Package / Case
DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V