SMAJ64CAH is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 0
Datasheet
Littelfuse Inc.
103V Clamp 3.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
High Power TVS Diodes
SMAJ64CAH
DigiKey Part Number
283-SMAJ64CAHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ64CAH
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC SMA
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.9A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Tape & Reel (TR)
Applications
Telecom
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Automotive
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
64V
Voltage - Breakdown (Min)
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
103V