MOVS4032V390
DigiKey Part Number
283-MOVS4032V390TR-ND - Tape & Reel (TR)
283-MOVS4032V390CT-ND - Cut Tape (CT)
283-MOVS4032V390DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOVS4032V390
Description
VARISTOR 620V 1.2KA 2SMD NO LEAD
Customer Reference
Detailed Description
620 V 1.2 kA Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 2-SMD, No Lead
Category
Varistor Voltage (Typ)
620 V
Varistor Voltage (Max)
682 V
Series
Current - Surge
1.2 kA
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum AC Volts
390 V
Maximum DC Volts
505 V
Varistor Voltage (Min)
558 V