MOVS4032V230
DigiKey Part Number
283-MOVS4032V230TR-ND - Tape & Reel (TR)
283-MOVS4032V230CT-ND - Cut Tape (CT)
283-MOVS4032V230DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOVS4032V230
Description
VARISTOR 360V 1.2KA 2SMD NO LEAD
Customer Reference
Detailed Description
360 V 1.2 kA Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 2-SMD, No Lead
Category
Varistor Voltage (Typ)
360 V
Varistor Voltage (Max)
396 V
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum AC Volts
230 V
Maximum DC Volts
300 V
Varistor Voltage (Min)
324 V