MOVS2825V230 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MOVS2825V230 |
Description | VARISTOR 360V 400A 2SMD NO LEAD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 360 V 400 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 2-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Varistor Voltage (Typ) 360 V |
Manufacturer Eaton - Electronics Division | Varistor Voltage (Max) 396 V |
Series | Current - Surge 400 A |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Number of Circuits 1 |
Part Status Obsolete | Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) |
Maximum AC Volts 230 V | Mounting Type Surface Mount, MLCV |
Maximum DC Volts 300 V | Package / Case 2-SMD, No Lead |
Varistor Voltage (Min) 324 V | Base Product Number |