EFDKA80K106D132LH
DigiKey Part Number
283-EFDKA80K106D132LH-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EFDKA80K106D132LH
Description
CAP FILM 10UF 10% 800VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF Film Capacitor 800V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension
1.260" L x 0.866" W (32.00mm x 22.00mm)
Height - Seated (Max)
1.488" (37.80mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - DC
800V
ESR (Equivalent Series Resistance)
9.5 mOhms