E3X384121G02
DigiKey Part Number
283-E3X384121G02TR-ND - Tape & Reel (TR)
283-E3X384121G02CT-ND - Cut Tape (CT)
283-E3X384121G02DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E3X384121G02
Description
CRYSTAL 3225 38.4MHZ 12PF 10PPM
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
38.4 MHz ±10ppm Crystal 12pF 20 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
20 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
38.4 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)