DRA124-470-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DRA124-470-R |
Description | FIXED IND 47UH 1.78A 134 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47 µH Shielded Wirewound Inductor 1.78 A 134mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | DRA124-470-R Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 134mOhm |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 165°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm) |
Current - Saturation (Isat) 2.91A |