BK/MDL-BV-30
DigiKey Part Number
283-BK/MDL-BV-30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BK/MDL-BV-30
Description
FUSE GLASS 30A 32VAC 3AB 3AG
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fuse Cartridge, Glass Through Hole 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Category
Mounting Type
Through Hole
Mfr
Fuse Type
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.266" Dia x 1.292" L (6.76mm x 32.82mm)