2822HC125-RTR
DigiKey Part Number
283-2822HC125-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-2822HC125-RTRCT-ND - Cut Tape (CT)
283-2822HC125-RTRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2822HC125-RTR
Description
FUSE BOARD MOUNT 125A 60VDC 2SMD
Detailed Description
125 A 60 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 2-SMD, J-Lead
EDA/CAD Models
2822HC125-RTR Models
Breaking Capacity @ Rated Voltage
1kA
Approval Agency
cURus
Size / Dimension
0.303" L x 0.236" W x 0.181" H (7.70mm x 6.00mm x 4.60mm)
Fuse Type
DC Cold Resistance
0.0004 Ohms