15BJ110CAH
DigiKey Part Number
283-15BJ110CAHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15BJ110CAH
Description
TVS DIODE 110VWM 177VC SMBF
Detailed Description
177V Clamp 8.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMBF
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
8.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Automotive
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
110V
Voltage - Breakdown (Min)
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
177V