FAZ-B30/1-NA-SP
DigiKey Part Number
5730-FAZ-B30/1-NA-SP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FAZ-B30/1-NA-SP
Description
FAZ-NA UL 489 MCB 480VAC 1P 30A
Manufacturer Standard Lead Time
39 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 30A 277 V AC DC Lever DIN Rail
Category
Current Rating (Amps)
30A
Manufacturer
Eaton Electrical
Voltage Rating - AC
277 V