DRL32MMG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Altech Corporation
In Stock: 0
Image for DRL32MMG is not available
DRL32MMG
DigiKey Part Number
DRL32MMG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DRL32MMG
Description
DIN RAIL 32MMX15MM SLOT 39" STL
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Din Rail G Section 1.260" W x 0.591" H (32.00mm x 15.00mm) Slotted Steel 39.370" (1000.00mm)
Category
Size
1.260" W x 0.591" H (32.00mm x 15.00mm)
Manufacturer
Eaton - Bussmann Electrical Division
Length
39.370" (1000.00mm)
Packaging
Bulk
Thickness
0.039" (1.00mm)