ZXMS6004SGQ-13
DigiKey Part Number
31-ZXMS6004SGQ-13TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZXMS6004SGQ-13
Description
LOW SIDE INTELLIFET SOT223 T&R 2
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Power Switch/Driver 1:1 N-Channel 1.3A SOT-223
Category
Current - Output (Max)
1.3A
Mfr
Rds On (Typ)
350mOhm
Tape & Reel (TR)
Features
Auto Restart
Fault Protection
Current Limiting (Fixed), Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit
Switch Type
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Number of Outputs
1
Qualification
AEC-Q101
Supplier Device Package
SOT-223
Voltage - Load
60V