UDZ5V1B-7
DigiKey Part Number
UDZ5V1B-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
UDZ5V1B-7DICT-ND - Cut Tape (CT)
UDZ5V1B-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UDZ5V1B-7
Description
DIODE ZENER 5.1V 200MW SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 5.1 V 200 mW ±2% Surface Mount SOD-323
Category
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
2 µA @ 1.5 V
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Package / Case
Tolerance
±2%
Supplier Device Package
SOD-323
Power - Max
200 mW