SMCJ12A-13-F
DigiKey Part Number
31-SMCJ12A-13-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
31-SMCJ12A-13-FCT-ND - Cut Tape (CT)
31-SMCJ12A-13-FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCJ12A-13-F
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19.9V Clamp 75.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
EDA/CAD Models
SMCJ12A-13-F Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
75.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
19.9V