SMAJ64CA-13 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Direct
Comchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 22.580
Datasheet
Similar
Littelfuse Inc.
Microchip Technology
103V Clamp 3.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
DO-214AC
SMAJ64CA-13
DigiKey Part Number
SMAJ64CA-13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ64CA-13
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC SMA
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SMAJ64CA-13 Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.9A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Power Line Protection
No
Part Status
Discontinued at DigiKey
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
64V
Package / Case
DO-214AC, SMA
Voltage - Breakdown (Min)
71.1V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
103V