SMAJ33A-13-F
DigiKey Part Number
SMAJ33A-FDITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ33A-FDICT-ND - Cut Tape (CT)
SMAJ33A-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ33A-13-F
Description
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMA
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
53.3V Clamp 7.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMAJ33A-13-F Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
7.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Power Line Protection
No
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Voltage - Breakdown (Min)
36.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
53.3V