SBR20100CTFP
DigiKey Part Number
SBR20100CTFP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SBR20100CTFP
Description
DIODE ARR SBR 100V 10A ITO220AB
Detailed Description
Diode Array 1 Pair Common Cathode 100 V 10A Through Hole TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Category
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
820 mV @ 10 A
Speed
Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Series
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 µA @ 100 V
Operating Temperature - Junction
-65°C ~ 175°C