NX5427001Z
DigiKey Part Number
NX5427001ZDITR-ND - Tape & Reel (TR)
NX5427001ZDICT-ND - Cut Tape (CT)
NX5427001ZDIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NX5427001Z
Description
XTAL OSC XO 27.0000MHZ HCSL SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27 MHz XO (Standard) HCSL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NX5427001Z Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
70mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.053" (1.35mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
40mA