NX3221E0100.000000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Direct
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
EPSON
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
ECS Inc.
Taitien
Siward
In Stock: 200
Siward
In Stock: 200
SiTime
SiTime
100 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
SaRonix-eCera™ NX
NX3221E0100.000000
DigiKey Part Number
NX3221E0100.000000-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NX3221E0100.000000
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVPECL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
80mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.041" (1.05mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
40mA