FL2500428
DigiKey Part Number
31-FL2500428-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FL2500428
Description
Crystal Ceramic SEAM3225 T&R 3K
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz Crystal 18pF 20 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
20 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Frequency
25 MHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.78mm)
Load Capacitance
18pF