DFLZ6V8-7 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Nexperia USA Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Zener Diode 6.8 V 1 W ±6% Surface Mount PowerDI™ 123