D14V0H1U2WS-7
DigiKey Part Number
31-D14V0H1U2WS-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-D14V0H1U2WS-7CT-ND - Cut Tape (CT)
31-D14V0H1U2WS-7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D14V0H1U2WS-7
Description
TVS DIODE 14VWM 25VC SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25V Clamp 25A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323
Category
Power - Peak Pulse
600W
Mfr
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
160pF @ 1MHz
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TJ)
Unidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
14V (Max)
Package / Case
SC-76, SOD-323
Voltage - Breakdown (Min)
14.5V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
25V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
25A (8/20µs)