D12V0HA1U2LP-7B
DigiKey Part Number
31-D12V0HA1U2LP-7BTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D12V0HA1U2LP-7B
Description
TVS DIODE 12VWM 20V X1DFN10062
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20V (Typ) Clamp 25A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount X1-DFN1006-2
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
25A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
500W
Active
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V (Max)
Package / Case
0402 (1006 Metric)
Voltage - Breakdown (Min)
13.5V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
20V (Typ)