BZX84C9V1W-7-F
DigiKey Part Number
BZX84C9V1W-FDITR-ND - Tape & Reel (TR)
BZX84C9V1W-FDICT-ND - Cut Tape (CT)
BZX84C9V1W-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX84C9V1W-7-F
Description
DIODE ZENER 9.1V 200MW SOT323
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 9.1 V 200 mW ±6% Surface Mount SOT-323
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BZX84C9V1W-7-F Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 nA @ 6 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C (TJ)
Part Status
Active
Tolerance
±6%
Supplier Device Package
SOT-323
Power - Max
200 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
15 Ohms